INSTYTUT NAUK O ZARZĄDZANIU I JAKOŚCI

Baner promując wydarzenie

W dniach 15-16.04.2024 trzy zespoły z naszego Uniwersytetu wzięły udział w eliminacjach Drosed Holding Masters.

Ogólnopolski Turniej Gier Decyzyjnych postawił przed uczestnikami zadanie wprowadzenia na rynek nowej firmy technologicznej produkującej komputery. O wejście do finału walczyło łącznie sześć drużyn z kraju. Zespoły zmierzyły się różnorodnymi i skomplikowanymi zadaniami. Wykazały się w tym działaniu wiedzą z zakresu zarządzania, przedsiębiorczości oraz znajomości zachowań rynkowych.

Wielkim atutem zwycięskich drużyn były wysokie kompetencje komunikacyjne oraz fantastyczna kreatywność. W pierwszym etapie na podium stanęły dwa zespoły z Uniwersytetu w Siedlcach zajmując pierwsze i trzecie miejsce.

Ogromnym sukcesem może pochwalić się drużyna studentów z zarządzania II stopnia l roku w składzie: Marta Czarnocka, Natalia Jarząb, Dominika Kaczorek , Dominik Głuchowski, Konrad Kosyl (członkowie koła naukowego Top MANAGER), która zajęła pierwsze miejsce wyprzedzając konkurentów z drugiego miejsca o blisko 300%.

Wynik ten pozwolił im znaleźć się w Top 10% na świecie oraz pozyskać tym samym prestiżowe  odznaki honorowane w świecie biznesu.

Trzecie miejsce zajęli studenci zarządzania I stopnia 2 roku w składzie:  Oskar Szwach, Sebastian Tchórzewski, Sebastian Rymuza, Jakub Parapura oraz Patryk Orzyłowski (członkowie koła naukowego EKONMISTÓW). Drużyna wyróżniła  się ponadprzeciętną przedsiębiorczością oraz decyzyjnością.

Obu drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

@Tekst napisała Dominika Kaczorek

Baner promując wydarzenie

Studenci z Koła Ekonomicznego i Koła Naukowego Logistyków w dniu 17 kwietnia 2024 roku wzięli udział w projekcie „Studenckie sesje na Parkiecie”. Projekt ten adresowany jest do zorganizowanych grup studentów z wyższych uczelni. W ramach wizyty studyjnej uczestnicy mieli okazję zwiedzić siedzibę warszawskiej giełdy, wysłuchać wykładów dotyczących funkcjonowania giełdy oraz działalności Towarowej Giełdy Energii. Wykłady te przeprowadzili eksperci z GPW.

Studenci wzięli także udział w rozgrywce Index Investment Challenge ucząc się odpowiedzialnego inwestowania, na razie z wykorzystaniem wirtualnych środków. Tego typu wyjazdy studyjne będą także kontynuowane wprzyszłości.

Baner promując wydarzenie

Koło Ekonomiczne zaprasza studentów na warsztaty pt. "Zakład Ubezpieczeń Społecznych - nowoczesny e-urząd”

Warsztaty poprowadzi Pani Agnieszka Drzewowska Koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji (Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w SiedlcachWydział Organizacji i Analiz).

Termin warsztatów: 18 kwietnia godz. 11.45 sala 1.5.

Baner promując wydarzenie

W dniu 4 kwietnia koło Ekonomiczne zorganizowało wykład nt. „Ekonomia, finanse, przedsiębiorczość – wyzwania współczesnego świata”, który poprowadził Waldemar Zbytek Prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Roku Edukacji Ekonomicznej. Waldemar Zbytek od ponad 10 lat związany jest z projektami edukacyjnymi sektora bankowego, ponadto jest współtwórcą struktur Wydawnictwa Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz projektów w zakresie współpracy instytucji finansowych ze szkołami i uczelniami, w tym Programu "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem" i Programu "Bankowcy dla Edukacji".