INSTYTUT NAUK O ZARZĄDZANIU I JAKOŚCI

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach

Aktualności

Baner FORUM Dostępności Cyfrowej02.12.2020

W dniu 2.12.2020 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się on-line Forum nt. Dostępności Cyfrowej, zorganizowane w ramach Projektu Certyfikowane Szkolenie w zakresie Dostępności Cyfrowej (ERASMUS+). W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele podmiotów publicznych, firm, nauczyciele różnych poziomów kształcenia, studenci oraz pracownicy uczelni.

Głównym celem Forum, zorganizowanego przez grupę Projektową z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz Centrum Horyzonty, było przybliżenie zagadnień związanych z dostępnością, szczególnie dostępnością cyfrową oraz zaprezentowanie założeń i rezultatów Projektu Certyfikowane Szkolenie w zakresie Dostępności Cyfrowej, w tym podsumowanie przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca br. Pilotażowego Szkolenia Testera Dostępności Cyfrowej. Uczestnikom tych warsztatów wręczone zostały certyfikaty.

W dalszej części spotkania prelegenci podejmowali tematy dotyczące standardów dostępności, dostosowań Biblioteki Głównej UPH w Siedlcach do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, informatycznych narzędzi do nauczania matematyki osób niedowidzących i niewidomych oraz wdrażania zasad dostępności cyfrowej w uczelni wyższej.

Wszystkich zainteresowanych Projektem Certyfikowane Szkolenie w zakresie Dostępności Cyfrowej zapraszamy na stronę Projektu: https://digital-accessibility.eu oraz do polubienia Projektu na stronie: https://www.facebook.com/digitalaccessibilityproject/